Акцизні товари

Імпортні товари, що відносяться до категорії акцизних вантажів, регулярно ввозяться на територію України для подальшої реалізації. Підакцизна продукція користується великим попитом на ринку України.

Найбільш затребувані:

  • тютюнові вироби;
  • алкогольна продукція;
  • паливо для дизелів і бензин;
  • етиловий спирт і продукція з вмістом спирту;
  • моторні масла;
  • легкові авто та мотоцикли;

Акцизний податок являє собою непряме оподаткування на споживання деякої продукції, яка позиціонується Податковим кодексом, як підакцизна, та додається до самої ціни цієї продукції.

До підакцизної продукції слід віднести: етиловий спирт, настоянки зі спирту; тютюн, тютюнові замінники; легкові автотранспортні засоби, кузова, мотоцикли; нафту та її похідні.

Суб'єкти - платники акцизного податку

  • Особа - суб'єкт господарювання, який ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України.
  • Фізична особа - резидент, який ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню, відповідно до митного законодавства.
  • Особа, яка реалізує підакцизні товари: конфісковані, визнані безхозними, за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, які за правом успадкування чи на інших законних підставах переходять у власність держави, якщо ці товари (продукція) підлягають реалізації у порядку, встановленому законодавством .
  • Особа, яка передає у володіння або реалізує, підакцизні товари (продукцію), що були ввезені на митну територію України із звільненням від оподаткування до закінчення строку, визначеного законом відповідно до п. 213.3 ст. 213 цього Кодексу.
  • Особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, які передбачають звільнення від оподаткування, у разі порушення таких вимог.
  • Особа, на яку покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів, у разі порушення таких умов.

Визначення ставки акцизу
1. адвалорна - розраховується у відсотках, виходячи з митної вартості товару;
2. специфічна - встановлюється в гривнях, виходячи з вартості одиниці товару;
3. комбінована - розраховується як сума податків, визначених на один і той же товар за адвалорною акцизною ставкою і специфічною.

Для кожного виду підакцизного товару Кодекс встановлює певну ставку податку.

Базою оподаткування підакцизних вантажів вважається:

у разі обчислення податку із застосуванням адвалорних ставок:

  • вартість реалізованого товару (продукції), який зроблений на митній території України, за максимальними роздрібними цінами, встановленими виробником без ПДВ та з урахуванням акцизного податку;
  • вартість товарів (продукції), які імпортуються на митну територію України, за встановленими постачальником максимальними роздрібними цінами на товари (продукцію), які він імпортує, без ПДВ та з урахуванням акцизного податку.
  • У разі обчислення податку із застосуванням специфічних ставок із вироблених на митній території України або ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) базою оподаткування є їх величина, визначена в одиницях виміру ваги, об'єму, кількості товару (продукції), об'єму циліндрів двигуна автомобіля або в інших натуральних показниках.
  • У разі обчислення податку із застосуванням одночасно адвалорних та специфічних ставок податку базою оподаткування є база, визначена у вищевказаних пунктах.

Якщо ввозяться марковані товари, то акцизний податок виплачується в момент покупки акцизних марок, з доплатою (якщо буде потрібно) на день подання митної декларації.

Важливо знати, що при імпорті на територію України підакцизної продукції, існує важлива умова пропуску через кордон - складання попередньої декларації з оплатою в момент оформлення всіляких належних платежів.

Акцизні вантажі піддаються більш ретельному огляду і увазі з боку інспекторів Митної служби.

Деякі види акцизних товарів, що імпортуються для подальшої роздрібної реалізації (алкоголь, тютюнова продукція), підлягають обов'язковому маркуванню, без якого ввезення і збут такої продукції заборонені.

Економія на послугах професійного митного брокера призводить до непередбачених наслідків під час митного оформлення. Неправильний розрахунок вартості акцизу, неповний комплект документів, можуть стати причиною додаткових витрат.

Своєчасне звернення до митного брокера VBS дозволить уникнути ризиків і втрат, зберігши при цьому заплановану прибутковість поставки