Культурні цінності, що ввозяться на Україну, повинні проходити реєстрацію в порядку, який регламентується Міністерством Культури і Мистецтв. Важлива роль у встановленні цих вимог припадає також на Головне архівне управління, поряд із Митною службою. При імпорті культурних цінностей на територію держави необхідно надати митним службам свідоцтво, яке дозволяє вивіз предмета, якщо це передбачається законодавчими органами тієї країни, з якої ввозяться цінності. У разі якщо такий документ не буде пред'явлений, то товари будуть затримані митними органами до визначення їх власника та одержання його поруки щодо майбутнього перевезення або експлуатації даних культурних цінностей. Це доручення підтверджується консульським відділом держави.
Щоб отримати дозвіл на експорт такої категорії товарів, слід звернутися до Міністерства культури для проходження спеціальної експертизи та придбання документа, що говорить про те, що продукція яка вивозиться не вважається історичною цінністю. Експортер зобов'язаний оплатити проведену експертизу, незалежно від її результату. Міністерство Культури надає сертифікат, який дозволяє вивозити розглянуті предмети із території України. Сертифікат припиняє свою дію через три місяці з моменту його видачі.
Необхідно надати документацію, яка підтверджує придбання предметів та їх вартість.
Займатися отриманням права на експорт цінностей необхідно за 30 днів до моменту перетину кордону.
Служби держ.контролю можна знайти в столиці України, Одесі, Дніпропетровську та інших містах.
Що відносно сувенірних товарів, то вони не підпадають під правила вивезення культурних цінностей. До того ж, немає необхідності в отриманні дозвільної документації для експорту із території України творів модернового мистецтва, куплених у торговій мережі та виготовлених після 1950 г. При цьому мають бути збережені всі чеки!
Тимчасове вивезення даних товарів може здійснюватися, як фізичними, так і юридичними особами з метою:
Клопотання про право на тимчасове вивезення подібних товарів надається за 30 днів до моменту перетину кордону.