Митне оформлення обладнання

Головна | Митне оформлення вантажів | Митне оформлення обладнання

Устаткування - одна із найскладніших категорій товарів для митного оформлення. Крім найрізноманітніших сфер його застосування, що визначають, відповідно, код УКТ ЗЕД, будь-яке промислове обладнання ускладнює процес розмитнення ще і наявністю різного роду навісних частин і зніманих деталей. Комбінація складних механічних деталей і високоточної комп'ютерної техніки також ускладнюють процес оформлення митних документів.

У загальному обсязі імпортної продукції, що ввозиться на територію України, досить велика частка належить технологічному устаткуванню або виробничим лініям, а також медичному обладнанню. Значна частина технологічного обладнання імпортується в Україну із країн Європейського Союзу та Росії.

У перелік послуг з митного очищення устаткування входить:

  • Класифікація товару по УКТЗЕД - для цього бажано надати докладний технічний опис призначеної для ввезення техніки (на рівні специфікацій), по можливості - його фотографії, PDF каталог виробника або дистриб'ютора;
  • Отримання від виробника (постачальника) докладного технічного опису товару, а також схем складання, якщо обладнання ввозиться в розібраному вигляді (зазвичай виробники неохоче йдуть на надання подібної інформації, не розуміючи, навіщо це може знадобитися на етапі митного оформлення , але наші фахівці мають великий практичний досвід отримання потрібної інформації);
  • Документальне обгрунтування країни походження товару (багато виробників мають заводи в різних країнах світу і при поставках не приділяють належної уваги правильному зазначенню країни походження всього товару або його окремих частин і комплектуючих);
  • Отримання попереднього класифікаційного рішення (особливо актуально для обладнання, яке раніше не ввозили в Україну ) від ТПП;
  • Оформлення та / або отримання дозвільної документації на ввезення промислового обладнання в Україну (сертифікатів та декларацій відповідності).

Особливості розмитнення технологічного обладнання.

Фахівцями нашої Компанії виявлені наступні труднощі, які можуть виникнути при проведенні розмитнення обладнання:

1. Збір повного пакету документів для митниці. Першим етапом митного оформлення обладнання є збір всіх необхідних документів. Будь-яке технологічне обладнання вимагає уважного і прискіпливого підходу до збору документації - крім техпаспортів на верстати їх вузли і деталі, в наявності повинні бути самі різні сертифікати, допуски та дозволи, які потрібні для надання до митних органів, а також для дозволу роботи даного обладнання на території України.
2. Терміни оформлення митних документів. Основною трудністю при підготовці обладнання до розмитнення є терміни оформлення документів. Оформлення специфікацій, сертифікатів та дозволів може зайняти чимало часу навіть у тих, хто професійно займається розмитненням обладнання.
3. Розмитнення нестандартного обладнання. Слід мати на увазі, що для розмитнення нестандартного обладнання може знадобитися документація від виробника. Тому при укладанні контракту з продавцем, необхідно обумовити, хто буде нести витрати на підготовку цих документів.
4. Розмитнення б / в обладнання. Як правило, обладнання, яке поставляється в Україну в більшості випадків вже використовувалося. Для митного оформлення б / в обладнання обов'язково потрібна експертна оцінка незалежної експертної організації про вартість товару.
5. Перевезення обладнання до кордону. Крім документів на саме обладнання, необхідно підготувати пакет документів для транспортування цього обладнання по території країни вивезення. Тут потрібне точне знання дорожнього законодавства країни вивезення, а також країн, через які проходить маршрут транспортування обладнання. Слід враховувати, що для того, щоб транспортування обладнання пройшло швидко, водій транспорту перевізника повинен мати достатній досвід перевезення негабариту по території відповідних країн.
6. Проходження митного огляду. До цього моменту на вантаж уже повинні бути зібрані всі необхідні для розмитнення документи та митна декларація. Митний огляд не є необхідною процедурою, однак до нього треба бути готовим. Проведення митного огляду має на увазі такі операції як розкриття упаковки, експертизу зразків товару, перевірку ваги і кількості заявленого вантажу. Слід враховувати, що після проходження митного огляду за його результатами обов'язково складається акт. 7. Де проходить розмитнення обладнання. Митне оформлення вантажів, що ввозяться на територію України, проводиться на всіх митних постах, що знаходяться як на внутрішній території України, так і на самому кордоні.

Кваліфіковані співробітники нашої компанії завжди готові надати консультаційну підтримку нашим клієнтам, що дозволить уникнути складнощів і виключить спірні ситуації в процесі декларування вантажу.